Svátek má: Monika

Politika

Velikost textu:

Bajka ze Sněmovny o slepici, kachně, veverce, lišce, čuníkovi a beranovi

Bajka ze Sněmovny o slepici, kachně, veverce, lišce, čuníkovi a beranovi

Vedení Poslanecké sněmovny alespoň sestava, která tam napochodovala za pětikoalici, je odkladiště nepohodlných lidí, kteří by třeba ve vládě ještě více škodili nebo cosi bludného říkali. Superposlanci ve funkcích usazených na tribuně se už začali projevovat více méně jako zvířata.  

Všichnií k pumpám, zasedá parlament
19. ledna 2022 - 09:01

Bajka je literární útvar, ve kterém zvířata jednají jako lidé a tak, když se někde najdou politici, kteří se chovají jako zviřata, je velmi lákavé, o tom všem napsat bajku. Jak bylo těžké vybrat ta správná zvířata?

Posuďte sami, zda se to povedlo studentovi politologie, který nechce být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota.

Vybral  jste si pro aktuální   dění ve vedení Poslanecké sněmovny ta správná zvířata?  Myslíte si, že lze ve vaší bajce  ze Sněmovny o slepici, kachně, veverce, lišce, čuníkovi a malém beranovi každého politika z toho vedení poznat? 

„Věřím tomu. Třeba pokud si vybavíte slepici jako už vejce nesnášejícího ptáka, který na dvorku všechno rozhrabe, podělá a neustále kdáká, tak se většina čtenářů nemůže splést ve svém určení, kdo je nebo není v tom vedení Sněmovny onou slepicí.  Proto se píší právě bajky,  ve kterých  se   vnímavější a chytřejší  čtenáři orientují."


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, prvnizpravy.cz, koláž: ps)