Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Studentům v Opavě nově nabízí pomoc i Fyzikální pohotovost

Studentům v Opavě nově nabízí pomoc i Fyzikální pohotovost

Po Matematické pohotovosti bude studentům v Opavě nově od října sloužit i první pomoc z oblasti fyziky.

Studenti z pohotovosti
5. října 2022 - 12:00

Jedná se o aktivitu Slezské univerzity v Opavě, jejíž pokročilí studenti zajišťují pohotovostní doučování pro studenty středních škol i žáky základních škol, kteří se dostanou do dočasných problémů s chápáním učiva. Univerzita se tak snaží službou zdarma pomoci především studentům, u nichž by krátkodobý výpadek v pochopení probírané látky v škole mohl přerůst ve vážnější studijní komplikace. Matematická pohotovost v Opavě úspěšně slouží již třetím rokem, kdy si veřejnost pro velký zájem vyžádala rozšíření „ordinační doby“ na dvakrát týdně, a dokonce také o prázdninách. Nyní se k ní tedy přidává Fyzikální pohotovost, která bude zpočátku dostupná během školního roku každou středu, a to od 13 do 17 hodin.

Školáci a studenti v Opavě a okolí to už vědí: pokud se zcela ztratí v čerstvě probírané látce z oblasti matematiky a hrozí, že nepomůže ani domácí samostudium, je nejlepší přímo ze školy zamířit do Brain Fitness na Beethovenově ul. 2 v centru města, provozovaného Matematickým ústavem Slezské univerzity v Opavě. Tam najdou 2 x týdně, v úterky a čtvrtky odpoledne (13–17 hodin), pokročilého studenta Matematického ústavu, který zádrhel v chápání této královské vědní disciplíny pomůže rozmotat a pochopit. Univerzita se tímto jednáním snaží předcházet situacím, kdy mnoho žáků a studentů chápe matematiku jako nepřítele, kterého se minimálně obávají, či přímo bojí. Příčinou přitom často bývá počáteční malé uklouznutí v pochopení základů učiva, které se však může stát příčinou dominového efektu vedoucího k nepochopení navazující látky, následovaného zhoršením známek a ústícího v nechuť k předmětu jako takovému.

„Charakter Matematické pohotovosti kopíruje systém pomoci zdravotní, ze kterého si vypůjčila název“, komentuje základní principy fungujícího systému univerzitní zaměstnanec a duchovní otec tohoto ojedinělého projektu David Slosarczyk a pokračuje: „Matematická pohotovost není míněna pro soustavné doučování stejně, jako lékařská služba první pomoci není určena pro chronické pacienty. Je nezištně podanou rukou v případě náhlého úrazu a stejně jako u něj platí, že se vyplatí přijít co nejdříve po jeho vzniku.“Veřejnost tuto iniciativu oceňuje a vítá; ve skutečnosti právě na základě její poptávky se nyní pohotovost rozšiřuje také o fyzikální část. Odbornou garanci nad novou službou zajistí Fyzikální ústav Slezské univerzity. Léčit si nehody s fyzikou bude možné od 5. října 2022 každou středu od 13 do 17 hodin, pokud zájem bude převyšovat kapacitní možnosti, bude univerzita uvažovat o rozšíření služby.

Veškerá pomoc žákům a studentům v matematice a fyzice, kterou Slezská univerzita prostřednictvím svých studentů poskytuje, je zdarma, a to i v případě opakovaných návštěv. Oba univerzitní vysokoškolské ústavy mohou tuto službu pro veřejnost provozovat bezplatně také díky altruismu majitele objektu, v němž Brain Fitness sídlí, Daniela Bahenského, který po univerzitě za poskytnuté prostory nepožaduje nájemné.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Karin Martínková, tisková mluvčí,  Slezská univerzita v Opavě.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:SU Opava)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
44%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%